Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Kredyt z poręczycielem

Kredyt z poręczycielem.

Odmowa udzielenia kredytu przez bank nie zawsze musi oznaczać ostateczną  decyzję. W przypadku braku zdolności kredytowej bank może odrzucić nasz wniosek do momentu przedstawienia poręczyciela. Jak wygląda kredyt z poręczycielem? Kto może nim zostać?
Brak zdolności kredytowej może wynikać ze zbyt dużej liczby naszych zobowiązań. W takiej sytuacji ciężko będzie nam otrzymać kredyt, ponieważ nasz dochód jest niewystarczający do zaciągnięcia i spłaty nowego kredytu. Wówczas bank może udzielić nam pożyczki z poręczycielem. Poręczyciel musi jednak spełniać wiele wymogów.
Potoczna nazwa poręczyciela to żyrant, czyli osoba, która za nas poręczy, że będziemy spłacać zaciągnięty kredyt. Poręczyciel bierze również na siebie obowiązek spłaty kredytu jeśli przestajemy go spłacać. Oprócz tego nieterminowo obsługiwany kredyt przez osobę, której poręczamy wpływa negatywnie na nasz BIK. I potem sami możemy mieć problem z otrzymaniem kredytu.  Dlatego decyzja o zostaniu poręczycielem musi być dobrze przemyślana.
Poręczycielem może zostać każda osoba z dobrą historią kredytową w BIK.  Bank sprawdza, czy poręczyciel terminowo spłaca swoje zobowiązania. Bank wyliczy również zdolności kredytową poręczyciela. Jego dochód musi być na tyle wysoki, aby pokrywać swoje wydatki stałe, zobowiązania oraz ratę kredytu poręczanego. Wiążę się to również z stabilnym miejscem zatrudnienia. 
Jeśli potrzebujesz kredytu wypełnij formularz online na naszej stronie i bez wychodzenia z domu otrzymaj gotówkę.
Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz