Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Jakie są rodzaje przelewów

Rodzaje przelewów bankowych różnią się w zależności od kilku czynników, takich jak czas realizacji, koszt, a także zasięg (krajowy czy międzynarodowy). Oto niektóre z najpopularniejszych rodzajów przelewów:

Przelew zwykły (standardowy) – najczęściej stosowany rodzaj przelewu, realizowany w standardowych godzinach pracy banku i zazwyczaj księgowany w ciągu jednego dnia roboczego.

Przelew ekspresowy (Sorbnet) – przelewy realizowane są niemal natychmiastowo lub w ciągu kilku godzin, nawet poza standardowymi godzinami pracy banków. Są jednak zazwyczaj droższe od przelewów zwykłych.

Przelew natychmiastowy (Instant) – umożliwia przesyłanie środków między kontami w różnych bankach w ciągu kilku sekund, o każdej porze dnia i nocy, także w weekendy i święta.

Przelew międzynarodowy – umożliwia przesyłanie środków pomiędzy krajami. Może być realizowany za pomocą różnych systemów płatności międzynarodowych, takich jak SWIFT, SEPA (w Europie).

SEPA (Single Euro Payments Area) – przelewy w euro w obrębie strefy SEPA realizowane są zazwyczaj szybko i na zasadach podobnych do krajowych przelewów.

Przelew SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) – wykorzystywany do przesyłania środków międzynarodowych w różnych walutach, może być droższy i trwać dłużej ze względu na konieczność przewalutowania i pośrednictwa banków korespondentów.

Przelew na rachunek karty kredytowej – służy do spłaty zadłużenia na karcie kredytowej lub doładowania karty przedpłaconej.

Przelew cykliczny – umożliwia automatyczne realizowanie przelewów o ustalonych kwotach i terminach, np. na opłacanie rachunków czy czynszu.

Przelew grupowy – pozwala na jednoczesne wysyłanie środków do wielu odbiorców, co jest przydatne w przypadku płacenia wynagrodzeń przez firmy.

Każdy z tych przelewów ma swoje zastosowania i może być wybierany w zależności od potrzeb, takich jak szybkość transakcji, koszt, czy zakres geograficzny.

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz