Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Mieszkanie na start 2024 – program rządowy który zastąpi Bezpieczny Kredyt

Program „Mieszkanie na Start 2024” wprowadzony przez rząd ma na celu ułatwienie dostępu do własnego lokum poprzez tanie kredyty mieszkaniowe wsparte dopłatami do rat. Tak jak w przypadku poprzedniego programu „Bezpieczny Kredyt 2%”, dopłaty będą udzielane przez 10 lat, z tym że nowy program wprowadza dodatkowe ograniczenia dochodowe i wiekowe dla beneficjentów. „Mieszkanie na Start” jest następcą programu „Bezpieczny Kredyt 2%”, który został zakończony po wyczerpaniu funduszy.

Ekspert wyjaśnia, że „Mieszkanie na Start” zakłada rządowe dopłaty do rat kredytu mieszkaniowego na okres 10 lat, z różnicowaniem wysokości dopłat w zależności od wielkości gospodarstwa domowego. Rodziny wielodzietne mogą liczyć na największe wsparcie, potencjalnie obniżając oprocentowanie kredytu do 0%. Warunki kwalifikacyjne programu obejmują kryteria dochodowe i, w niektórych przypadkach, ograniczenia wiekowe. Start programu planowany jest na połowę 2024 roku, z możliwością ubiegania się o dopłaty do końca 2025 roku.

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ogłosił, że na realizację programu zabezpieczono 500 mln zł. Program ma zastąpić „Bezpieczny Kredyt 2%”, który zakończył działanie wraz z wyczerpaniem przeznaczonych na niego środków.

„Mieszkanie na Start” będzie dostępne dla szerokiej grupy beneficjentów, w tym singli do 35. roku życia oraz gospodarstw dwuosobowych bez ograniczeń wiekowych, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów dochodowych. Program przewiduje również elastyczność w przypadku przekroczenia limitów dochodowych, z możliwością ubiegania się o mniejsze dopłaty.

Program zakłada dopłaty do określonych kwot kapitału kredytowego, zwiększając atrakcyjność oferty, szczególnie dla rodzin wielodzietnych i osób nabywających nieruchomości w dużych miastach. Konsultacje dotyczące programu są w toku, co może skutkować zmianami w jego ostatecznym kształcie.

Poprzedni post
Następny post