Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Czy mogę sprzedać samochód w trakcie spłaty kredytu samochodowego?

Czy mogę sprzedać samochód w trakcie spłaty kredytu samochodowego?

 
Kupujący samochód najczęściej wybieramy kredyt samochodowy. Procedura otrzymania kredytu wiąże się z wpisem do dowodu rejestracyjnego banku. Wówczas bank na czas spłaty kredytu staję się współwłaścicielem pojazdu. W takiej sytuacji podjęcie decyzji o sprzedaży auta jest niemożliwe bez wiedzy banku. Istnieje, jednak kilka rozwiązań.
 
Najprostszym rozwiązaniem jest spłata kredytu. Wówczas otrzymamy dokumenty z banku, na podstawie, których wydział komunikacji wykreśli współwłaściciela, czyli bank z dowodu rejestracyjnego. W ten sposób mamy pełne prawa własności i możemy sprzedać samochód.
 
Innym chodź bardziej skomplikowanym rozwiązaniem jest przejęcie spłaty kredytu przez kupującego. Nie jest to jednak prosta forma. Nie każdy bank , który udzielił finansowania wyraża zgodę na przepisanie kredytu na potencjalnego nabywcę pojazdu. Osoba kupująca pojazd również nie zawsze na taki zakup się zgadza. O takie rozwiązanie trzeba,  więc zapytać zarówno bank, jak i kupującego.
 
Istnieje jeszcze sprzedaż warunkowa,  czyli bank wyraża zgodę na sprzedaż pojazdu i wyznacza termin spłaty kredytu. Odbyć się to może tylko, wtedy kiedy zabezpieczeniem była tylko karta pojazdu. Jest to również indywidualna decyzja banku.
 
Jeśli, więc często decydujemy się na zmianę pojazdu skorzystajmy z kredytu gotówkowe. Kredyt gotówkowy przeznaczamy na dowolny cel. Sprzedaż pojazdu jest wówczas możliwa od ręki.
 
Złóż formularz i zapoznaj się z naszą ofertą. Możesz sprawdzić warunki kredytu gotówkowego oraz kredytu samochodowego. Formularz jest bardzo prosty. Wniosek online ułatwi i przyśpieszy formalności.
 
Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz