Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Czym jest wpłata własna?

Kredyt hipoteczny na budowę domu lub zakup mieszkania wiążę się z dokonaniem wpłaty własnej. Składając wniosek do banku nie zawsze zadajemy sobie sprawę, że bank nie udzieli nam kredytu na 100% wartość inwestycji. Tutaj pojawia się pytanie czym jest wpłata własna? W jakiej wysokości możemy otrzymać kredyt hipoteczny? 
 
Wpłata własna to nasz udział w inwestowanie w zakup mieszkania lub budowy domu. Mówiąc prościej są to nasze pieniądze, którymi pokrywamy część wartości domu lub mieszkania. Jak sama nazwa wskazuje, to wpłata ktorą, musimy dokonać z własnych środków. Używając innego sformułowania jest to wkład własny w finansowanie zakupu domu lub mieszkania.W zależności od banku wysokość wkładu własnego waha się od 10% do 30%. Kupując więc mieszkanie , które przykładowo kosztuje 380 000 tys a bank wymaga od nas 20% wkładu własnego potrzebujemy 76 000 zł własnej gotówki. Oczywiście automatycznie obniża nam się kwota kredytu hipotecznego. Zanim, więc złożymy wniosek o kredyt hipoteczny sprawdźmy za pomocą porównywarki kredytów hipotecznych, ile wynosi wkład własny. Wówczas możemy wybrać ofertę, której wymogi inwestowania własnych środków jesteśmy w stanie spełnić. Warto wspomnieć, iż im wyższy wkład własny tym lepszą ofertę możemy otrzymać ze strony banku. Inwestując własne środki budujemy większe zaufanie i obniżamy ryzyko udzielenie kredytu hipotecznego przez bank. 
 
Podsumowując, planując zakup domu lub mieszkania musimy być finansowo przygotowani na częściowe pokrycie inwestycji. Z wymogami banków w prosty i szybki sposób możemy zapoznać się za pośrednictwem internetu. Warunki kredytu hipotecznego przeanalizujmy za pośrednictwem rankingu kredytów hipotecznych.
 
Za pośrednictwem naszej strony wypełnij formularz kontaktowy. Posiadanie własnego domu lub mieszkania nie musi być odległym marzeniem.Skorzystaj z naszej oferty.
Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz