Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

NBP jest gotowe wesprzeć przewalutowanie kredytów frankowych

Temat kredytów frankowych nie schodzi z ust ekspertów i komentatorów. Obecnie głośno zrobiło się o ekspertyzie, z której wynika, że udział NBP w przewalutowaniu mógłby ustabilizować wahania złotego na rynku. Jest to ambitna sprawa, ale wciąż nie wiadomo, czy banku będą chciały zaangażować się w tego typu przedsięwzięcie.

Władze NPB podały do informacji publicznej, że są w stanie przemyśleć ewentualne zaangażowanie w proces przewalutowania kredytów mieszkaniowych na złote przy zachowaniu standardów rynkowych oraz zachowaniu przez banki pewnych warunków minimalnych. Wtedy złoty przy masowym przewalutowaniu nie straci na wartości – dlatego ingerencja tej państwowej instytucji jest tak ważna.

Jednak najważniejsza sprawa wciąż nie została rozstrzygnięta – czy wszystkie banki będą chciały zaangażować się w to przedsięwzięcie i będą w stanie je udźwignąć. Przede wszystkim cały czas są liczone wszystkie możliwe koszty i symulacje transakcji. Z perspektywy banku dochodzi jeszcze kwestia orzeczeń sądowych w sprawie wypłacanych odszkodowań, co też zostawia pod sporym znakiem zapytania chęć udziału w projekcie. 

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz