Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu zaczynają zdobywać rynek

Niełatwa sytuacja na rynku kredytów hipotecznych wymusza na klientach próby dostosowania się. Jak wskazują eksperci z BNP Paribas Bank Polska ponad połowa obecnie udzielanych przez tę instytucję kredytów hipotecznych ma oprocentowanie stałe i ich udział wciąż rośnie.

Stałe oprocentowanie jest zazwyczaj oferowane na okres 5 lat. BNP Paribas Bank Polska zdobywa uwagę klientów, gdyż proponują im stałe oprocentowanie sięgające okresu 10 lat, co jest zdecydowanie pionierskim posunięciem na rynku. Kierownictwo banku ma nadzieję, że to posunięcie pozwoli ustabilizować koszty obsługi kredytu hipotecznego.

Natomiast jeśli chodzi o programy pomocowe dla kredytobiorców eksperci są ostrożnymi optymistami. Póki co portfel kredytów hipotecznych jest stabilny, zachowuje on płynność. Natomiast ewentualne wsparcie powinno trafiać do klientów, którzy z nie swojej, niezawinionej winy popadli w kłopoty. Mają oni nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku będzie musiało skorzystać z rozwiązań rządowych mniej klientów, niż to jest faktycznie prognozowane. 

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz