Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Premier Morawiecki ogłosił wsparcie dla kredytobiorców hipotecznych

Rząd szykuje wsparcie dla kredytobiorców, czyli wakacje kredytowe, comiesięczne dopłaty do rat kredytów oraz nowy wskaźnik oprocentowania kredytu, który zastąpi WIBOR. Zarys planów przedstawił premier Mateusz Morawiecki w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W trakcie wydarzenia szef rządu mówił o czteropunktowym, odważnym planie pomagającym ulżyć kredytobiorcom złotówkowym w okresie podnoszenia stóp procentowych.  Wakacje kredytowe będzie działać następująco. Jedna rata kredytowa w kwartale w roku 2022 i 2023 zostanie niejako właśnie przesunięta do spłaty bez odsetek, czyli łącznie w tym okresie będzie to osiem rat kredytowych. Jeżeli ktoś płaci dziś ratę kredytową na przykład 1500 zł i ta rata została podniesiona na 2400 zł – o 900 zł załóżmy – to cztery razy w roku, ta rata kredytowa 2400 zł będzie przesunięta do spłaty bez odsetek, a więc będą to swego rodzaju wakacje kredytowe – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki w Katowicach.

Drugi element jest dedykowany dla kredytobiorców z przejściowymi problemami finansowymi. Dla nich będzie uruchomiona dopłata do kredytu w wysokości do dwóch tysięcy złotych miesięcznie nawet przez trzy lata. 

Trzeci element wsparcia zakłada wprowadzenie nowego wskaźnika oprocentowania kredytu w miejsce WIBOR-u. Państwowym wsparciem objętych zostanie dwa miliony rodzin posiadających kredyty hipoteczne w złotówkach. 

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz