Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Od czego zależy czy dostanę kredyt gotówkowy?

Od czego zależy czy dostanę kredyt gotówkowy?

 
Kredyt gotówkowy to dobry sposób na finansowanie wiele wydatków zarówno tych nieprzewidzianych nagłych, jak i tych zaplanowanych. Oszczędności nie zawsze posiadamy lub też nie chcemy z nich skorzystać. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa, którą możemy wykorzystać na remont, zakup sprzętu lub inny dowolny cel. Składając wniosek do banku musimy poczekać na tzw. decyzję kredytową. Od czego zależy czy dostaniemy kredyt i w jakiej wysokości? Zależy to od kilku czynników.
 
Aby uzyskać kredyt musimy posiadać zdolność kredytową. To oznacza, że bank sprawdzi, czy będziemy w stanie spłacać zobowiązanie. Zweryfikowane zostaną nasze dochody i miesięczne wydatki. W ten sposób bank określi, czy stać nas na terminową spłatę kredytu.
 
Bardzo ważna jest też historia kredytowa. Aby bank mógł nam udzielić kredytu musi sprawdzić, czy terminowo obsługujemy posiadające już zobowiązania. 
 
Przedstawić musimy ważny dokument tożsamości, jakim jest dowód osobisty.Kredyt może otrzymać wyłącznie osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.
 
Bez względu na to czy będziemy korzystać z oferty z zaświadczeniem o zatrudnieniu czy też na oświadczenie należy posiadać stałe źródło dochodu. We wniosku o kredyt musimy podać rodzaj zatrudnienia, nazwę pracodawcy, wysokość dochodu oraz od kiedy, do kiedy jesteśmy zatrudnieni. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, także muszą podać we wniosku, jak długo prowadzą firmę i jaki jest miesięczny dochód. Jeśli źródłem dochodu jest renta lub emerytura  również należy podać wysokość świadczenia oraz na jaki okres jest przyznane. W przypadku emerytury będzie to zazwyczaj czas nieokreślony.
 
Podsumowując o tym czy otrzymamy pożyczkę zależy nasz wiek, źródło dochodu, historia kredytowa oraz  zdolność kredytowa. 
 
Potrzebujesz gotówki złóż wniosek o kredyt, wypełniając formularz. 
Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz