Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Kalkulator zdolności kredytowej

Każdy z nas, zaciągając kredyt np. gotówkowy czy też kredyt hipoteczny spotkał się z pojęciem zdolności kredytowej. Po złożeniu wniosku bank oprócz sprawdzenia naszej historii kredytowej bada również naszą zdolność kredytową.
 
Obliczając zdolność kredytową bank uzyskuje informację, jaka wolna kwota zostaje nam na spłatę nowego zaciągniętego zobowiązania. Na tej podstawie otrzymujemy decyzję, w jakiej wysokości możemy otrzymać kredyt. 
 
Jak oblicza się zdolność kredytową?  Aby obliczyć zdolność kredytową należy przede wszystkim wziąć pod uwagę nasze dochody, jeżeli jest to kredyt wspólny kredyt małżeński, to liczymy dochody obojga małżonków. Od dochodów netto odliczany nasze zobowiązania miesięczne, do których zaliczają się nasze kredyty, karty kredytowe oraz stałe zobowiązania, jakie płacimy, czyli rachunki, czynsz i tym podobne wydatki. Ważną informacją jest również, ile osób jest w gospodarstwie domowym. Po przeanalizowaniu tych parametrów bank jest w stanie podjąć decyzję o tym, w jakiej wysokości może udzielić nam kredytu. Aby samodzielnie obliczyć zdolność kredytową możemy skorzystać z kalkulatora online jest to bardzo proste narzędzie, które pozwoli nam sprawdzić, w jakiej wysokości możemy otrzymać pożyczkę. Pytania, które pojawią się w kalkulatorze dotyczą oczywiście tak jak podano wyżej  naszego zatrudnienia, czyli kwoty netto wynagrodzenia.Zaznaczyć musimy również nasze miesięczne zobowiązania związane z posiadanymi kredytami i kartami oraz w jakiej wysokości mamy wydatki stałe.
 
W przypadku braku zdolności kredytowej możemy ją odzyskać. Kredyt konsolidacyjny zamieni nasze zobowiązania w jedną ratę niższą, wydłużając okres kredytowania. W ten sposób możemy uzyskać wolną kwotę do spłaty nowego zobowiązania. Złóż  formularz kontaktowy na naszej stronie. aby uzyskać kredyt na dowolny cel.
 
Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz