Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Banki będą luzować politykę kredytową w I kw. 2021

Na rynku usług kredytowych szykują pewne niewielkie zmiany. Jednak z punktu widzenia klientów mogą to być bardzo istotne ułatwienia. Łagodzenie polityki kredytowej będzie odczuwalne w sektorze kredytów hipotecznych oraz MŚP. Eksperci mają nadzieję, że przerodzi się to na wzrost zainteresowania kredytami wśród konsumentów.

Zmiana strategii wynika oczywiście z wyników jakie zostały wypracowane przez sektor bankowy w ostatnim kwartale 2020.  Zdecydowanie zmniejszenie zainteresowania kredytami długo i krótkoterminowymi wśród przedsiębiorców wzbudziło bardzo duże zaniepokojenie. Takie działania wymusiły podjęcie wyraźnych kroków mających na celu zwiększenie wolumenu przyznawanych kredytów.

I kw. 2021 ma być już pod tym kątem zdecydowanie lepszy. Jednak to wszystko będzie mocno zależało od indywidualnej oferty banku, gdyż wśród badanych instytucji bankowych rozstrzał w prognozowanym wzroście sprzedaży jest bardzo duży. Wśród liderów ma wzrosnąć nawet o 15%.

Oznacza to, że klienci czujący się w obecnej sytuacji gospodarczej dość pewnie, będą mogli znaleźć coś dla siebie. Jednak wcale to nie będzie takie oczywiste – przed nimi sporo szperania, analizowania i konsultacji z doradcami. Trudno będzie tak jednoznacznie, po wstępnej analizie umowy określić czy dana oferta w zestawieniu z drugą jest korzystniejsza. Mimo tego gra będzie warta uwagi, gdyż ewentualne oszczędności, warunki spłat mogą okazać się znaczne przy dobrej ofercie. 

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz