Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Karta kredytowa a debetowa jaka różnica?

Kredyt: Karta kredytowa umożliwia korzystanie z pożyczonej gotówki, czyli kredytu, udzielonego przez bank. Możesz wydawać więcej, niż masz dostępnych środków na koncie.

Limit kredytowy: Karta kredytowa ma ustalony limit, który określa maksymalną kwotę, jaką możesz wykorzystać. Limit ten jest zazwyczaj określany na podstawie historii kredytowej i zdolności kredytowej posiadacza.

Odstępstwo od płatności: Jeśli nie spłacisz pełnej kwoty wykorzystanego kredytu przed datą spłaty, zostanie naliczone oprocentowanie.

Budowanie historii kredytowej: Korzystanie z karty kredytowej i terminowa spłata może pomóc w budowaniu pozytywnej historii kredytowej.

Karta debetowa:

Połączona z kontem: Karta debetowa jest bezpośrednio powiązana z twoim kontem bankowym. Wydatki są od razu pobierane z dostępnych środków na koncie.

Brak kredytu: Karta debetowa nie udziela pożyczki. Możesz korzystać tylko z dostępnych środków na koncie.

Brak oprocentowania za odroczone płatności: Ponieważ korzystasz z własnych środków, nie ma oprocentowania za odroczone płatności. Nie ponosisz kosztów odsetek, chyba że masz zadłużenie na koncie.

Nie buduje historii kredytowej: Korzystanie z karty debetowej nie wpływa na twoją historię kredytową, ponieważ nie korzystasz z pożyczonej gotówki.

W skrócie, główna różnica polega na tym, że karta kredytowa umożliwia korzystanie z pożyczonej gotówki z określonym limitem kredytowym, podczas gdy karta debetowa jest połączona z twoim kontem bankowym i korzysta z dostępnych środków.

Poprzedni post
Następny post