Image
Image
Image
wtorek, 26 lipiec 2022 15:59

Trudni klienci kredytów hipotecznych

 

Eksperci kredytowi nie mają łatwego życia z klientami zgłaszającymi się po rozwiązania finansowe. Rynek jest pełen roszczeniowych osób, co widać ostatnimi laty. Do tego dochodzę specyficzne regulacje ze strony Państwa.

W obecnej sytuacji wśród klientów chóralnie został podjęty temat stałego oprocentowania na kredyt hipoteczny. To rozwiązania funkcjonujące w innych krajach europejskich pozwala klientowi zamrozić sobie wysokość stopy na 5 a w niektórych ofertach nawet na 7 lat.

Jednak czy to rozwiązanie jest wstanie ułaskawić klientów? Niekoniecznie. Choć dziś stopy idą w górę, to Prezes KNF Adam Glapiński prognozuje, że mogą one zacząć spadać w IV kwartale 2023. Te półtora roku będą kluczowe dla rynku pod tym kątem, co też przełoży się na budowanie wyobrażenia wśród klientów o tym, co dla nich może być korzystniejsze.

Niestety nikt też nie może w stu procentach przewidzieć przyszłości. Jeśli dzisiejsza prognoza prezesa KNF jest tylko mrzonką, to stałe oprocentowanie przy kredytach może okazać się zbawienne. Natomiast jeśli zacznie spadać w wyraźny sposób, to ponownie odezwą się w społeczeństwie głosy mówiące o „nabijaniu klientów w butelkę”. Ponownie klienci będą szukać dróg prawnych aby uwolnić się od swoich zobowiązań i wymuszać korzystnych działań ze strony banków czy administracji publicznej.

Klienci tak będą się zachowywać, gdyż spora ich grupa zawsze będzie pod dużą finansową presją. Zaciągnięte zobowiązania są zazwyczaj maksymalne i to na potrzeby podstawowe. Gwałtowne ruchy na rynku burzą życie setek gospodarstw domowych, które w takim znoju były budowane. 

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image