Image
Image
Image
środa, 20 lipiec 2022 10:21

Wiosną zainteresowanie kredytami zmalało

 

Wiemy jak wygląda sytuacja sprzedaży kredytów na początku okresu wiosennego 2022. Wnioski mogą okazać się bardzo ciekawe. W kwietniu 2022 r., w porównaniu do kwietnia 2021 r., w ujęciu liczbowym banki i SKOK-i udzieliły więcej dwóch rodzajów kredytów: ratalnych o (4,5%) oraz gotówkowych o (+3,9%).

Spadek o (-38,7%) odnotowały kredyty mieszkaniowe oraz limity na kartach kredytowych (-33,6%). W ujęciu wartościowym banki i SKOK-i przyznały niższą wartość we wszystkich produktach kredytowych. Najwięcej, o (-32,5%), spadła wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych oraz przyznanych limitów na kartach kredytowych o (-17,1%). Kredyty ratalne spadły o (-1,6%), a gotówkowe o (-0,9%).

Z tych zestawień wyłania się mocna informacja, że dla kredytów mieszkaniowych kwiecień był faktycznie złym miesiącem, a nie tylko subiektywnie odczuwalną tezą. Udzieliły tylko 14 570 kredytów. Jest to najmniej w całej pandemii i najmniej od grudnia 2017 r. Pomimo tego, że w lutym br. liczba osób wnioskujących o kredyt wzrosła, a w marcu tego roku przekroczyła nawet 53 tys. ustalając drugi w ostatnich dziesięciu latach rekordowy wynik.

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image