Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Narodowy Bank Polski przedłożył raport o stabilności systemu finansowego

Narodowy Bank Polski przedstawił raport o stabilności systemu finansowego w kraju. Jak wskazuje dokument największym zagrożeniem jest ryzyko prawne walutowych kredytów mieszkaniowych, choć sytuacja w tym zakresie poprawia się.

Na gorąco, po przeanalizowaniu dokumentu można stwierdzić, że do ustabilizowania niełatwej sytuacji przyczyniła się proaktywna postawa części przedstawicieli sektora bankowego poprzez oferowanie klientom różnego rodzaju ugód.

Jaka jest dalsza przyszłość sektora bankowego w tych niepewnych czasach? Eksperci biorą pod uwagę kilka czynników, które w tym zakresie będą kluczowe. „Na ostateczny poziom kosztów będą mieć wpływ następujące czynniki: udział dobrowolnych ugód w rozstrzygnięciach sporów z klientami, poziom kursu walutowego oraz możliwość uzyskania przez banki wynagrodzenia za kapitał w przypadku sądowego unieważniania umów. Relacja wartości rezerw do portfela walutowych kredytów mieszkaniowych wciąż jest zróżnicowana między instytucjami, aczkolwiek skala tego zróżnicowania zmniejszyła się” – czytamy w eksperckim dokumencie.

Na przewidywalnej przyszłości zależy wielu podmiotom oraz klientom, co zacieśnia współpracę na różnych polach.  

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz