Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Stawka Polonia zamiast WIBOR od 2023? Trwają konsultacje

Rząd szykuje nowe rozwiązania mające na celu wsparcie kredytobiorców hipotecznych. Najbardziej elektryzuje możliwość zniesienia wartości WIBOR. Co ważne, to jest istotna informacja dla wszystkich kredytobiorców, bo ten współczynnik nie jest tylko brany przy kredytach mieszkaniowych.

Strona rządowa chce, aby nowe regulacje weszły w życie od pierwszego stycznia 2023 roku. Od tego czasu zacznie być brana stawka Polonia, która została wypracowana przy konsultacjach z bankami i KNF. Eksperci na dzień dzisiejszy są zdania, że zmiana pozwoli poprawić sytuację ludzi. Około 1 jednego miliarda złotych zostanie w kieszeniach kredytobiorców, które powinny trafić do banków, jeśli uwzględni się dzisiejszą regulację. Konsultacje nad obecnym projektem mają potrwać do trzynastego maja br.

Dodatkowym krokiem ma być zasilenie Funduszu Wsparcia Kredytobiorców dodatkowymi funduszami. Zostanie tam przekierowane 1,4 mld zł. Klienci będą mogli bezpośrednio wnioskować o przyznanie wsparcia drogą online, co będzie pewną nowością. 

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz