Image
Image
Image
wtorek, 10 maj 2022 09:55

Wynajem mieszkania traktowana jako niechciana konieczność

 

Choć rynek najmu nieruchomości w Polsce ma się dobrze, to jednak osoby korzystające z tego rozwiązania nie są z niego zachwycone. Traktują to jako stan przejściowy i niejako „za karę”. Priorytetem wynajmujących jest osiągnięcie takiego poziomu dochodu, aby móc pozwolić sobie na kredyt hipoteczny i spłacać go nawet przez całe swoje aktywne życie zawodowe. Cały czas Polacy nie wyobrażają sobie wynajmowania domu czy mieszkania do końca życia, co bardzo się różni od podejścia do tego tematu w stosunku do mieszkańców z krajów zachodnich.

Jak prezentuje się typowy polski najemca? To najczęściej para bez dzieci przed trzydziestym rokiem życia. Ich wspólny dochód sięga około 3-4 tysiące złotych na osobę. Wynajmują, gdyż nie stać ich na kupno własnego – tak mówi właśnie 79 procent badanych respondentów.

W badaniu dla Otodom i Polityka Inshight 65 procent badanych nieustannie myśli o zakupie własnego lokalu oraz starają się podjąć wszelkie kroki pozwalające spełnić to marzenie. Jest to efekt dużego przywiązania społeczeństwa do własności, które sięga 89 procent. 

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image