Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Rodzice są gotowi zaciągnąć kredyt, aby zorganizować przyjęcie komunijne

Właśnie rozpoczęliśmy okres komunijny. Choć najważniejsza część ma miejsce w kościele, to dla dziecka i rodziców ważna pozostaje oprawa tego wydarzenia. W Polsce tradycyjnie będą odbywać się przyjęcia komunijne, które w dużej mierze będą miały wystawy charakter. Rodziców nie przerażają koszty i większość decyduje się nawet na zaciągnięcie kredytu, aby tradycji stało się zadość. Krajowy Rejestr Długów zaznacza, że nawet 30 procent badanych sięgnie po produkt finansowy, aby  zrealizować to marzenie.

Pierwsza komunia jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu katolickiej rodziny. Ten moment dostarcza ogromnych emocji nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Jest to wydarzenie niepowtarzalne i każdy chce, aby było ono wyjątkowe i na długo zapadło w pamięć. Z jakością przyjęcia wiążą się oczywiście koszty. Im będzie ono wystawniejsze, tym więcej będzie trzeba na nie wydać. Z badania KRD wynika, że aż 64 procent ankietowanych pragnie o wystawnego przyjęcia komunijnego i brak funduszy nie przeszkadza im w tym. Rodzice bez gotówki na imprezę w lokalu liczą, że braki finansowe uda się załatać kredytem. Jak wskazuje badanie co czwarty rodzic dziecka komunijnego weźmie na potrzebę tego wydarzenia sięgnie po kredyt gotówkowy. Przeciętnie na imprezę komunijną rodzice są gotowi wydać do 9000 zł w lokalu.

Jedynie 24 procent badanych nie odczuwa potrzeby organizacji wystawnego przyjęcia i nie planuje z tego tytułu nadwyrężać swojego domowego budżetu. Nawet jeśli zrezygnujemy z wystawnego przyjęcia, to pozostanie przygotowanie dziecka na uroczystość w kościele. Strój dziewczynki waha się od 800 zł do ponad 2000 zł. W przypadku chłopców strój komunijny może kosztować do 1200 zł. 

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz