Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Czy podawanie danych do kredytu online jest bezpieczne?

Czy podawanie danych do kredytu online jest bezpieczne?

 
Wygodnie i bez wychodzenia z domu  możemy załatwić wiele spraw urzędowych oraz finansowych. Większość z nas posiada rachunek bankowy rozszerzony o wersję online. Dzięki czemu mamy stały dostęp do swojego konta i możemy zarządzać nim przez internet np. wykonywać przelewy. Możemy również przez internet składać wnioski do urzędów oraz banków. Największe obawy pojawiają się przy podawaniu danych do kredytu online. Tutaj pojawia się pytanie czy taka forma ubiegania się o kredyt jest bezpieczna?
 
Podczas składania wniosku przez internet zawsze należy zachować się rozsądnie. Ważne jest, aby nie udostępniać naszych loginów i haseł osobą trzecim do naszego konta oraz skrzynki e-mailowej. Dbać o, to by nasz komputer nie posiadał złośliwego oprogramowania. Sprawdzać, czy strona, na której składamy wniosek jest bezpieczna i należy do banku. Oczywiście bank również zweryfikuje, czy wniosek złożony został przez nas. Najczęściej jest to weryfikacja telefoniczna lub online , które polega na wykonaniu przez nas przelewu weryfikacyjnego. 
 
Ostrożność należy również zachować przy podawaniu swoich danych przez telefon. Nigdy żaden bank nie poprosi nas o podawanie loginu , czy też hasła do naszego konta. Również przy podawaniu danych do weryfikacji online nigdy nie podajemy swojego loginu bądź hasła do konta ani również salda naszego rachunku. Jeśli takie pytanie się pojawia oznacza to, próbę oszustwa. 
 
Obecnie banki mają bardzo solidne systemy bezpieczeństwa. Mimo wszystko warto zachować ostrożność.
I w sposób rozsądny korzystać z wygód, jakie daje nam internet. Jeśli mamy wątpliwości skorzystać możemy z konsultacji z doradcą banku lub bezpośrednio odwiedzić placówkę.
Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz