Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Powstanie dedykowany wydział w sądzie dla spraw frankowych

Sprawy frankowiczów będą miały szansę na sprawniejsze procesowanie. W Sądzie Okręgowym w Warszawie powstanie specjalnie dedykowany wydział, który tylko będzie zajmował się tymi sprawami. Ten organizacyjny zabieg ma rozładować natłok spraw oraz ujednolicić orzecznictwo. W wydziale będzie pracować dwanaścioro sędziów.

Zespół pracujący w wydziale będzie miał pełne ręce roboty. Tylko od początku tego roku do chwili obecnej, złożono do sądów ponad pięć tysięcy pozwów i przekierowano je do Warszawy, gdzie zarejestrowanych jest większość podmiotów udzielających kredytów we frankach szwajcarskich.

Nad pracą nowopowstałej jednostki w warszawskim sądzie okręgowym czuwać będzie sędzia Piotr Niewiadomski, co zostało już oficjalnie zakomunikowane przez prezesa tego sądu. Opisująca całe wydarzenie „Gazeta Wyborcza” mocno ubolewa, że orzekać w tym wydziale będą sędziowie bez wcześniejszego doświadczenia w sprawach frankowych.

Mimo tego faktu, na pewno sprawy związane z kredytami będą miały okazję ruszyć sprawniej do przodu szybciej, niż w przeszłości. Wydział ma przede wszystkim zająć się pozwami przeciwko bankom, które zostały skierowane po 1 kwietnia 2021 roku.   

Poprzedni post
Następny post

Zostaw komentarz