Image
Image
Image
czwartek, 18 luty 2016 00:52

Ubezpieczenia z myślą o rolnikach

Uprawa ziemi, choć jest bardzo pięknym i szlachetnym zajęciem, wiąże się z dużym ryzykiem. Jako doświadczony gospodarz zapewne wiesz, że większość Twojej pracy jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Statyczna i spokojna pogoda, jaka powinna panować w danej porze roku, może jak najlepiej przyczynić się do zebrania dobrych plonów. Jednak wszelkie anomalie, mogą mieć bardzo negatywny wpływ na efekt Twoich starań. 
 
Są to zazwyczaj sytuacje bardzo losowe, których nie da się przewidzieć w długofalowym planowaniu pracy gospodarstwa. Jednak istnieje bardzo prosta i sprawdzona metoda, która sprawi, że żadna ulewa czy susza nie będzie Ci straszna. Wystarczy, że ubezpieczysz swoje uprawy, a w wypadku załamania się Twojej sytuacji w gospodarstwie, będziesz mógł liczyć na na pomoc, jaką zagwarantuje Ci towarzystwo ubezpieczeniowe. Dlatego też, nie oszczędzaj na tego typu zabezpieczeniach a w szczególności tych obowiązkowych. 
 
Jako aktywny rolnik, prowadzący swoje gospodarstwo o powierzchni większej niż 1 hektar, jesteś zobowiązany, aby posiadać ubezpieczenia na wypadek pożaru, suszy, powodzi, gradobicia, huragany czy przymrozków. Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, która nakazuje zabezpieczyć minimum 50% posiadanych upraw. 
 
Należy pamiętać, iż polisa jest podpisywana na 12 miesięcy. Jest ona automatycznie przedłużana, gdy za miniony okres została opłacona w całości przewidziana składka. Nowy właściciel gospodarstwa, który przeją taką działalność po innej osobie, musi ubezpieczyć uprawę najpóźniej w dniu, gdy rozpoczyna oficjalnie prowadzić tego typu aktywność zawodową. 
 
Brak obowiązkowej polisy może być powodem do nałożenia kary finansowej. Wszelkie kontrole związane z posiadaniem OC przeprowadza właściwy wójt, burmistrz czy prezydent miasta, jeśli na terenie jego jurysdykcji, prowadzone są gospodarstwa rolne. Takie same uprawnienia ma starosta jak i pracownicy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 
 
Przypomnijmy, iż ubezpieczenie OC dla rolnika, pokrywa wszelkie koszta, związane z odpowiedzialnością cywilną gospodarza, jak i osób które zatrudnia przy prowadzeniu gospodarstwa. Dlatego też, jeśli pracownik lub rolnik wyrządzi szkodę w trakcie wykonywania swoich zadań, będzie można skorzystać z ochrony prawnej, jaką daje ubezpieczenie. Co ważne, ubezpieczeniu podlegają również pojazdy wolnobieżne jak i te nierejestrowane.  
 
Nie tylko uprawa musi być ubezpieczona. Z dniem, gdy pokryjemy dachem budynek o powierzchni większej niż 20 metrów kwadratowych na terenie gospodarstwa, już musimy załatwić wszelkie formalności związane z ubezpieczeniem obiektu. Posiadając odpowiednią polisę, będzie można uzyskać odszkodowanie z tytułu wydarzeń losowych, pożaru, tąpnięcia, gradu czy obsunięcia ziemi.
 
Jak widzisz, ubezpieczenie OC dla rolników, zabezpiecza gospodarza na wiele nieprzewidzianych sytuacji. Bez wątpienia, bardzo mądrym posunięciem było to, aby nakazać ustawowo, zabezpieczenie majątku rolnika za pomocą obowiązkowej polisy. 
 
Natomiast, jeśli w razie niefortunnej sytuacji, Twój majątek został uszczuplony a towarzystwo ubezpieczeniowe, nie chce wypłacić odszkodowania, to musisz koniecznie skierować sprawę do sądu. Specjaliści Kredyty.pl, kompetentnie wesprą Cie w odzyskaniu żądanej kwoty. Twoją sprawę skierują do najlepszych prawników, którzy kompetentnie i co najważniejsze szybko wyegzekwują pieniądze.

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image