Image
Image
Image
czwartek, 11 luty 2016 13:48

Czego można oczekiwać po dobrej lokacie inwestycyjnej

Zastanawiasz się jak w dobry i bezpieczny sposób pomnażać zgromadzony przez siebie kapitał? Najlepszym rozwiązaniem, będzie lokata inwestycyjna. Tego typu produkt finansowy, łączy w sobie bezpieczeństwo depozytu bankowego jak i korzyści jakie są charakterystyczne dla inwestycji giełdowych.  
 
Jest to możliwe, gdyż środki pieniężne, które pozyska bank z każdej lokaty, są inwestowane na giełdach krajowych oraz zagranicznych. Na uzyskany dochód, ma wypływ oprocentowanie lokaty, które jest ustalane na bazie wyników indeksów giełdowych takich jak: Warszawski WIG 20, Nowojorski S&P 500, Eurostoxx 50 czy Nikkei 225. Do obliczenia oprocentowania wykorzystuje się dwa indeksy. Dostępne środki są dzielone pomiędzy nie w różnych proporcjach, o czym bank ma obowiązek poinformować klientów. Osoby korzystające z tego typu rozwiązania, są o tyle w dobrej sytuacji, że ruchów inwestycyjnych nie dokonują samodzielnie, ale robią to wykwalifikowani bankowi specjaliści.  
 
Takie posunięcie, ze strony banków, ma zachęcić potencjalnych klientów w inwestowanie. 
Kolejnym ukłonem w stronę konsumentów, jest ustanowienie oprocentowania gwarantowanego, które jest wypłacane, niezależnie od pojawiających się wyników giełdowych. W razie uzyskania nadwyżki, dodatkowy dochód jest odpowiednio dzielony między klientów i bank. Dzięki takiemu rozwiązaniu, inwestorzy mogą otrzymać o wiele większe dochody, niż przy standardowej lokacie terminowej. Jednak jako osoba zainteresowana tego typu rozwiązaniem, musisz wiedzieć, iż oferty na lokatę inwestycyjną, nie znajdują się w standardowej ofercie banku. Możliwość do przystąpienia do inwestycji, jest ogłaszana co jakiś czas, więc należy czujnie obserwować rynek. 
 
Do minusów omawianej lokaty, większość osób zapewne zaliczy czas jej trwania. Obowiązkowy czas udziału w lokacie może wynieść od 6 miesięcy, a sięgać nawet do 3 lat. Natomiast wcześniejsze wycofanie się z inwestycji, może grozić utratą znacznych kwot pieniędzy, nie wspominając już o uzyskaniu jakiegokolwiek dochodu. Najczęściej, osoby które zakładają lokatę inwestycyjną, robią to z myślą o zabezpieczeniu kredytu. Dlatego też, można pozwolić sobie na zarządzanie pieniędzmi nie rezygnując ze znacznych dochodów płynących z inwestycji giełdowych. 
 
Gdy już wiesz, jak działa lokata inwestycyjna i masz w zanadrzu gotówkę, którą mógłbyś powierzyć bankowi, to przemyśl możliwość takiej formy ich ulokowania. Będzie to na pewno dobry zysk, który po pewnym czasie, zasili Twoje konto.

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image