Image
Image
Image
środa, 10 luty 2016 14:40

Uchroń się przed wyłudzeniem! Pilnuj dokumentów!

Otrzymałeś na swój adres niespodziewaną korespondencję, która nawołuje Cie do spłaty pożyczki, której nie zaciągałeś? Dziwią Cie telefony z działu windykacji instytucji pozabankowej? Jeśli niedawno miałeś podobne sytuacje, oznacza to, że padłeś ofiarą wyłudzenia.

Pożyczki bankowe na dowód, to świetna usługa finansowa dla odpowiedzialnych klientów, którzy wiedzą jak w dynamiczny sposób zarządzać posiadanym kapitałem. Minimum formalności, szybki przelew pieniędzy na konto. Same plusy!

Jednak możliwości te, bywają wykorzystywane przez osoby, które chcą wyłudzić pieniądze na czyjeś konto. Najczęściej do naruszenia prawa, dochodzi drogą internetową, gdzie w kilka minut można założyć konto klienta. Następnym krokiem jest wprowadzenie danych osobistych, które są podane na dowodzie. Potem pozostaje już zaakceptować wniosek i odczekać kilka minut na potwierdzenie. Jak nietrudno się domyśleć, na koncie figuruje numer konta, które należy do innej osoby i będzie ona odbiorcą pieniędzy. Takie nieścisłości, są czasem trudne do wyłapania na żywo przed konsultantem w placówce, a co dopiero, gdy procedura wyłudzenia ma miejsce w domu przestępcy.

Pożyczki gotówkowe na dowód, również często są brane przez niepowołane osoby, na dane kogoś, kto nie jest zainteresowany pozyskaniem dodatkowych pieniędzy. Dlatego też, gdy zorientowałeś się, że najprawdopodobniej zgubiłeś dokumenty, to pierwszym Twoim posunięciem, powinno być zastrzeżenie ich w odpowiednich instytucjach. Szybka reakcja, jest niezbędna, aby zabezpieczyć się przez spłatą zaciągniętych zobowiązań. W razie sytuacji, gdy ktoś będzie brał kredyt na Twoje nazwisko, profesjonalny doradca klienta powinien sprawdzić, czy dowód z danym nazwiskiem, nie figuruje w bazie wykorzystywanej przez banki, która nazywa się Dokumenty Zastrzeżone.

Niestety, sprawy sądowe, które mają na celu wyjaśnienie zaciągniętych zobowiązań, mogą trwać latami. Na drodze do sprawnego zamknięcia sprawy, może stanąć brak zidentyfikowania faktycznego przestępcy, który wyłudził dane. Jak podają statystyki Związku Banków Polskich, blisko 400 osób, każdego dnia zastrzega swoje dokumenty w banku. Dzięki temu, udało się udało się pozytywnie zakończyć 1 888 sprawy o wyłudzenia w III kwartale 2015 roku, na łączną kwotę 63,25 mln zł.

Najlepiej jak najszybciej uświadomić kredytodawcę o zaistniałych nieprawidłowościach przez skierowanie odpowiedniego pisma, wraz z protokołem policyjnych zeznań, które będą zaświadczać o zaginięciu dokumentów. Czas gra tutaj najważniejszą rolę w szczególności, gdy zostały zaciągnięte szybkie pożyczki gotówkowe, gdyż tutaj okres spłaty zazwyczaj jest bardzo krótki jak i szybko rosną kolejne odsetki.

Swoje dokumenty również należy pilnować przed innymi domownikami, aby w chwili kryzysu, małżonek lub dziecko nie wpisał bezprawnie cudzych danych. Niestety, w dużej mierze, na taki krok w przypływie emocji, decydują się najbliższe osoby, myśląc, iż uda im się zataić wykonanie transakcji. Gdy, dochodzi do terminów spłat i pojawiają się problemy z egzekwowaniem gotówki od dłużnika, zaczynają przychodzić pisma jak i niepotrzebne rodzinne problemy.

Jeśli chcesz unikać nieprzyjemności i dodatkowych stresów, to musisz być po prostu ostrożny – to jest najlepsza rada. Natomiast, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, reaguj błyskawicznie!

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image