Wszystkie kredyty w jednym miejscu – ranking

Polub nasz profil

Zadzwoń: +48 789 676 605

(Pon - Piątek)

Napisz do nas:

Współpraca

Kredyty hipoteczne, mieszkaniowe

Kredyt hipoteczny jest długoterminowym kredytem celowym, który można wykorzystać na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym. Klient może zatem ubiegać się o kredyt na sfinansowanie kupna mieszkania, domu, działki, lokalu użytkowego, a także na budowę domu lub przeprowadzenia remontu. Kredyt hipoteczny korzysta z zabezpieczenia spłaty, jakim jest hipoteka ustanowiona na rzecz banku.

Kredyt mieszkaniowy
  • Finansowanie do 90% wartości nieruchomości
  • Oprocentowanie ze stopą zmienną albo stałą przez 5 lat
  • Niższa marża kredytu w zielonej odsłonie
  • 0% prowizji przy skorzystaniu z ubezpieczenia od utraty pracy
Kredyt hipoteczny
  • kwota kredytu do 3 000 000 PLN (do 80% wartości nieruchomości).
  • Finansowanie zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego (nieruchomość wybudowana) lub wtórnego.
  • Okres kredytowania do 30 lat.
  • RRSO 9,07% dla przykładu reprezentatywnego.
Kredyt mieszkaniowy
  • Kredyt mieszkaniowy z uproszczona procedurą wyceny nieruchomości do kwoty 300 000 zł.
  • Atrakcyjne warunki cenowe: marża od 1,84%, prowizja nawet 0%, do 90% wartości nieruchomości, spłata rozłożona do 30 lat!
  • Stała lub zmienna stopa procentowa.
Kredyt hipoteczny
  • Kredyt hipoteczny od VeloBanku z RRSO 9,29%!
  • Do 90% wartości nieruchomości
  • 0% prowizji za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu.

Kredyty hipoteczne – ranking, kalkulator, porównywarka

Jakie są warunki otrzymania kredytu hipotecznego? Jako przyszły kredytobiorca powinieneś dobrze zapoznać się z warunkami, jakie bank stawia klientom, którzy zainteresowani są konkretną ofertą. Kredyt hipoteczny, podobnie jak inne zobowiązania wymaga:

– dostarczenia do banku wypełnionego prawidłowo wniosku o kredyt hipoteczny;

– weryfikacji tożsamości przy pomocy dowodu osobistego;

– określenia zdolności kredytowej, dzięki której bank przekona się, czy stać Cię na spłatę zobowiązania;

– dobrej historii kredytowej, która zostanie zweryfikowana przez bank po otrzymaniu raportu z Biura Informacji Kredytowej;

Oprócz tego kredyt hipoteczny ze względu na duże kwoty zobowiązań, jakich dotyczy, wiąże się jednak z dodatkowymi wymaganiami, takimi jak na przykład ubezpieczenie nieruchomości oraz opcjonalnie wykupienie polisy na życie, ustanowienie hipoteki na rzecz banku oraz wkład własny, jaki kredytobiorca musi wykazać przed zawarciem umowy z bankiem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

kredyty hipoteczne porównywarka,  kalkulator, ranking
kredyt na dom, mieszkaniowy, pożyczka hipoteczna
tani kredyt hipoteczny i najtańszy kredyt hipoteczny , kredyt mieszkaniowy dla młodych

Kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć?

Kredyt hipoteczny jest najmocniej uregulowanych prawnie produktów finansowych. Popularność tego rozwiązania przyniosła szereg zabezpieczeń ze strony ustawodawców. Dzięki nim klienci decydujący się na powzięcie tego typu zobowiązania są chronieni o wiele skuteczniej niż jeszcze kilka lat temu. Świat kredytów wciąż jednak potrafi sprawiać trudności. Dlatego zapraszamy do przeanalizowania naszego artykułu!

Nabywanie obiektu na kredyt hipoteczny, niezależnie czy mowa o budowanym mieszkaniu od dewelopera, czy też lokum z drugiej ręki, to złożony, czasochłonny i wieloetapowy proces. Faktem jest jednak, że w przypadku transakcji zawiązywanych na rynku wtórnym, liczba dokumentów wymaganych przy ubieganiu się o kredyt jest znacznie mniejsza. Nieruchomość z drugiej ręki ma już urządzoną księgę wieczystą, a także spełnia kryteria samodzielności lokalu. Bank wymaga od kredytobiorcy w zasadzie tylko trzech związanych z nią dokumentów: umowy przedwstępnej zakupu, podstawy nabycia lokalu przez sprzedającego (chodzi tu o akt notarialny zawarty między zbywcą nieruchomości a jej poprzednim właścicielem) oraz odpisu z księgi wieczystej. Zakup mieszkania na rynku wtórnym finansowany kredytem pod wieloma względami przebiega podobnie, jak zakup lokalu od dewelopera.

Kredyt hipoteczny to inwestycja na lata, więc zaczynają się nim interesować młode osoby nawet już na studiach. Jest to okres pierwszych niezależnych decyzji i swobody działania, także w przypadku wyboru własnego mieszkania. Jeśli zdolność kredytowa studenta nie jest wystarczająca, by mógł samodzielnie zaciągnąć długoterminowe zobowiązanie, to może to zrobić z inną osobą. Wsparcie może okazać każdy, kto zostanie pozytywnie zweryfikowany przez bank.

Wsparcie rodziców zazwyczaj wyraźnie podnosi zdolność kredytową. W przypadku niejednego młodego człowieka, stanowi wręcz jedyną dostępną opcję, umożliwiającą zakup mieszkania na własność. Takie rozwiązanie może sprawdzić się tylko wówczas, gdy rodzice posiadają stabilne źródło zatrudnienia i dobrą historię kredytową. Możliwe jest także przyłączenie do kredytu tylko jednego rodzica. I będzie to rozsądne rozwiązanie w przypadku, gdy drugi rodzic obniżyłby Twoją zdolność. Ewentualne przystąpienie tylko matki lub tylko ojca możliwe jest, gdy nie mają oni wspólności majątkowej, a podpisaną intercyzę.

W umowie kredytowej jest określany czas, na jaki bank oddaje Ci ustaloną kwotę pieniędzy. Środki te możesz przeznaczyć na konkretny, uzgodniony wcześniej cel. Jednocześnie umowa ta zobowiązuje Cię do zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu razem z odsetkami w formie rat w określonych terminach, zgodnie z harmonogramem spłaty kredytu.

Umowa określa także kwotę i walutę kredytu. Jeśli będzie to umowa o kredyt denominowany lub w innej walucie niż polski złoty, w jej treści muszą znaleźć się szczegółowe mechanizmy wyliczania kwoty kredytu, jego transz czy rat kapitałowo-odsetkowych. Tutaj podane będą sposoby i terminy ustalania kursu waluty, by przeliczyć kwotę kredytu oraz wysokości kolejnych rat podczas jego spłacania.

Na zdolność do terminowego spłacenia zobowiązania może wpływać naprawdę dużo, mniej lub bardziej oczywistych, czynników. Warto więc zaplanować całe przedsięwzięcie z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych wpadek i w porę zastosować zabiegi, które wpłyną na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Skuteczne i terminowe spłacanie rat wymaga dobrej sytuacji finansowej. Utrata pracy, choroba czy nagły wzrost miesięcznej opłaty mogą szybko zachwiać domowym budżetem i spędzić sen z oczu. KNF systematycznie ogłasza nowe rekomendacje dotyczące kredytów hipotecznych, które mają ograniczyć wszelkie ryzyko, ale warto mądrze podejść do sprawy, by cieszyć się mieszkaniem i czuć się bezpiecznie. Marzenie o własnym mieszkaniu jest przecież do spełnienia!

Home

    Wyślij zapytanie

    Czym jesteś zainteresowany?

    Kontakt

    Formularz kontaktowy

    Kontakt z Kredyty.pl

    Jeśli jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym, firmowym, hipotecznym, pożyczką zapraszamy do kontaktu

    Biuro obsługi klienta kredyty.pl

    Telefon:  +48 789 676 605
    E-mail: [email protected]