Image
Image
Image
piątek, 11 marzec 2016 11:45

Leasing

Leasing jest stosunkowo łatwo dostępną formą finansowania. Różnica między kredytem polega na tym, że nie da się z niego uzyskać bardzo wysokich środków na rozwój inwestycji. Natomiast w jednoosobowej działalności gospodarczej jest on często wykorzystywany i wielu przedsiębiorcom wystarczający. Na czym zatem polega leasing?

Leasing daje możliwość korzystania z danej rzeczy bez konieczności jej natychmiastowego kupowania. Umowa leasingowa nie może być traktowana jako sprzedaż na raty, gdyż leasingobiorcy nie zostają przekazane prawa własności Podczas sporządzania umowy leasingu działalność otrzymuje często prawo do wykupu przedmiotu leasingu po upływie określonego czasu. Zanim jednak nastąpi wykup przedsiębiorca zobowiązany jest do opłacania tzw. rat leasingowych. Forma podobna do spłaty raty kredytu.
Najczęściej podlegają leasingowi: środki transportu, komputery, wyposażenie biurowe, maszyny i urządzenia, jednak mogą to być również nieruchomości.

Ważną cechą leasingu jest fakt, że wpływa on na wysokość uzyskiwanego z działalności dochodu. Opłaty związane z leasingiem stanowią koszt firmy, a więc zmniejszają dochód, a tym samym zmniejszają podstawę opodatkowania czyli przyczyniają się do płacenia mniejszych podatków. Co również ważne leasing nie blokuje zdolności kredytowej w związku z tym przedsiębiorca nie musi się martwić, że podczas korzystania z leasingu nie będzie mógł starać się również o kredyt.

Leasing finansowy (kapitałowy) jest umową długoterminową, której okres trwania zbliżony jest do okresu ekonomicznego zużycia przedmiotu. Leasingodawca nie może odstąpić od umowy, natomiast leasingobiorca przy odstąpieniu musi opłacić wysokie kary. Przedmiot leasingu jest również tak jak w przypadku leasingu operacyjnego własnością leasingodawcy jednak zaliczany jest on do składników majątku leasingobiorcy. 

Korzystając z naszych rozwiązań zyskujesz:

 możliwość skorzystania z bezzwrotnej pożyczki, jeśli conajmniej 3 m-ce prowadzisz  działalność;
 Nie musisz przedstawiać dokumentacji z ZUS i US;
 Oferujemy oprocentowanie od 7,99%, bez ubezpieczenia; 
 Obslugujemy klientów ze słabym BIK-iem;
 Kredyty udzielamy przy minimum formalności – przyjmujemy dokumenty na skan;
 Przy niektórych ofertach wystarczy tylko skan dowodu osobistego oraz PIT lub podsumowanie KPiR; 
 Szybko i sprawnie rozpatrujemy wnioski, przy komplecie dokumentów kredyt uruchamiany już dnia następnego;
 Część odsetkową z kredytu firmowego wliczane są w koszty prowadzonej działalności gospodarczej;
 
- Kredyty dla wolnych zawodów udzielamy nawet do 300 000 zł na oświadczenia (na zaświadczenie do 500 000 zł);
 
 LEASING na pojazdy / maszyny do 5 lat (lub starszych), leasing sprzętów nowych;
 Całą ratę leasingową wliczamy w koszty prowadzonej działalności gospodarczej;
 Kredytujemy przedsiębiorców, którzy działają conajmniej 3 miesiące;
 Kredytujemy również przy zaległościach w ZUS i US; 

Leasingi ze względu na rodzaj różnią się również minimalnym okresem umowy oraz wartością wykupu. W leasingu operacyjnym są to ściśle określone przez przepisy terminy i kwoty.

wspolpraca ania

Zapisz

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image