Image
Image
Image

Kredyty rolne - ranking, kalkulator, porównywarka

Rolnictwo jest jednym z najważniejszych działów gospodarki, którego celem jest dostarczenie plonów wysokiej jakości. Prowadzenie gospodarstwa rolnego to nie lada wyzwanie. Można jednak liczyć na preferencyjne kredyty, specjalnie dla rolników, na wszelkiego rodzaju inwestycje. Do dyspozycji rolników pozostają również kredyty preferencyjne z dopłatami do oprocentowania pokrywanymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mogą ubiegać się o nie osoby fizyczne, prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Image

Kredyt dla rolników przydatny jest przy zakupie między innymi kombajnów, pługów lub ciągników rolniczych. Kredyt preferencyjny dla rolników możesz przeznaczyć także na zwiększenie liczebności inwentarza żywego w prowadzonym gospodarstwie. Skorzystanie z oferty dla rolników pozwali ponadto na zakup nawozów, materiału siewnego oraz środków, które zwiększają żyzność gleby.

Kredyt rolniczy - co warto wiedzieć?

Rolnictwo w Polsce jest mocno rozwinięte i stanowi istotny element gospodarki. Spowodowało to potrzebę stworzenia specjalnych dedykowanych produktów finansowych dla rolników.  

Kredyt rolniczy to nie tylko wyjście z trudnej sytuacji finansowej, ale także możliwość na rozwój gospodarstwa. Zastanówmy się teraz chwilę na tymi rozwiązaniami. Jakie typy takich kredytów można wyróżnić i jakie warunki trzeba spełnić, aby je otrzymać? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat można znaleźć poniżej.

Oferta tego typu kredytów jest w dużym stopniu zależna jest od indywidualnej oferty banku. Natomiast można je określić w kilku kategoriach zaspokajających następujące potrzeby:

  • kredyty obrotowe w rachunku bieżącym lub w rachunku kredytowym
  • kredyty obrotowe na zakup środków do produkcji rolnej, czyli kredyty nawozowe
  • kredyty inwestycyjne
  • karty kredytowe

Ponad tą ofertą dostępne są także zwykłe kredyty gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel. Za ich pomocą można finansować cele niezwiązane z gospodarstwem rolnym, a więc na przykład kupić sprzęt elektroniczny, pojechać na wakacje, wyprawić wesele i wiele, wiele więcej.

Warto być świadomym, że w ramach kredytów inwestycyjnych dla rolników istnieje taki produkt, jak kredyt preferencyjny, udzielany przez kilka polskich banków. Jest to kredyt ze wsparciem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Ta jednostka jest partnerem rządowym banków i  partycypuje w kosztach zobowiązania.

Kredyty preferencyjne można jednak przeznaczyć tylko na realizację ściśle określonych przez ARiMR celów, takich jak między innymi zakup gruntów rolnych lub utworzenie (bądź urządzenie) gospodarstw rolnych przez osoby młodsze niż 40 lat. Tego typu kredyty można zaciągać na aż 15 lat, a ich maksymalna kwota zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj inwestycji, ale też zdolność kredytowa danego rolnika.

Wymagania związane z kredytami dla rolników są mocno podobne do tych stawianych przed osobami fizycznymi czy działalność gospodarczą. W pierwszej kolejności należy uzupełnić wniosek kredytowy i przedłożyć dowód osobisty. Bank następnie przeanalizuje sytuację finansową rolnika i obliczy jego zdolność kredytową. Im większa kwota kredytu, tym większa zdolność kredytowa będzie wymagana. Potencjalny kredytodawca weźmie także pod uwagę historię kredytową w BIK-u, a więc to, czy dotychczas dana osoba spłacała swoje zobowiązania finansowe w terminie.

Bank może także poprosić o przedłożenie dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji prowadzonej działalności rolniczej. Wszystko po to, aby dobrze sprawdzić płynność finansową konkretnego rolnika. Te dokument są następujące:

  • zaświadczenia o powierzchni gospodarstwa rolnego (można je uzyskać w urzędzie gminy)
  • nakaz opłacenia podatku rolnego, wskazujący jego wysokość
  • wyciąg z konta bankowego
  • faktury i rachunki (związane z prowadzoną działalnością rolną) z ostatnich 12 miesięcy.

Także może pojawić się prośba może być uzupełniona o kolejne oświadczenie zawierające oszacowanie dochodów na przyszłe lata. 

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image