Jeśli prowadzisz firmę, to wiesz na pewno jak ważne są w niej finanse. Prowadzenie przedsiębiorstwa to szansa na rozwój i realizację własnej wizji biznesu, jednak zdarzają się także przeciwności: niespodziewane wydatki, zatory płatnicze, zamrożone pieniądze z uwagi na odroczone terminy płatności czy nierzetelni kontrahenci. W przypadku takich niespodzianek możesz zdecydować się na kredyt dla firm. Zagwarantuje Ci on pieniądze na dowolny cel: inwestycje lub bieżącą działalność. Okres spłaty zadłużenia jest długi i może wynieść nawet 10 lat. Wniosek można złożyć online, a w razie pytań porozmawiać ze specjalistą banku na czacie lub przez telefon. Możemy doradzić Ci w każdej kwestii, jeśli masz wątpliwości co do szczegółowych zagadnień przy takim kredycie.
Do 600 tysięcyi dojazd do klienta na jego życzenie.
Decyzja kredytowa w 30 minut, a kredyt może zostać przeznaczony na dowolny cel.
Oferta jest skierowana do klienta biznesowego. O pożyczkę dla firm mogą ubiegać się zwykle osoby fizyczne prowadzące indywidualną działalność gospodarczą, spółki cywilne, spółki osobowe czy też rolnicy. Warunkiem otrzymania finansowania w postaci kredytu dla firmy jest jej obecność na rynku przez określony czas – zwykle co najmniej 12 miesięcy. Mniejsze wymagania w tym zakresie mogą wiązać się np. z dodatkowym zabezpieczeniem spłaty. Wysokość pożyczki dla firm jest uzależniona od zdolności kredytowej przedsiębiorcy i jego historii kredytowej. Aby uzyskać kredyt, wystarczy wypełnić wniosek i dołączyć potrzebne dokumenty potwierdzające status prawny Twojej firmy (zaświadczenie z CEIDG lub KRS), finansowe określone przez bank oraz zaświadczenie z ZUS lub KRUS i urzędu skarbowego o niezaleganiu z płatnością zobowiązań podatkowych i składek. Skontaktuj się z naszym doradcą jeśli masz pytania – chętnie pomożemy.
Działalność gospodarcza rozwija swój zakres za pomocą finansowania zewnętrznego lub samofinansowania. Niestety mało jest firm, które są wstanie udźwignąć inwestycje we własnym zakresie i sięganie po wszelkiego rodzaju kredyty firmowe to jedyna droga. Na rynku istnieje wiele dostępnych form finansowania działalności gospodarczej. Dostępność usług finansowych spowodowała w ostatnich latach wzrost zapotrzebowania na usługi kredytowe. Jaki kredyt dla firm jest najlepszy? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi w poniższym artykule.
W Polsce kredytowanie przedsiębiorstw reguluje ustawa Prawo bankowe. Znajduje się tam kompendium wiedzy na temat rodzajów kredytów bankowych. Przedsiębiorca prowadzący swój biznes jako jednoosobowa działalność gospodarcza i w oparciu o uproszczoną księgowość może skorzystać z kredytów obrotowych zarówno w rachunku bieżącym, jak i w rachunku kredytowym przeznaczonym na bieżącą działalność gospodarczą. Zapotrzebowania na finansowanie inwestycji, może skorzystać on z kredytu inwestycyjnego.
Kiedy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, komplet wymaganych dokumentów nie będzie duży. Należy przygotować:
Potem bank dokona oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa i podejmie decyzję o przyznaniu bądź też nie wnioskowanego finansowania.
Każde finansowanie udzielane przez bank musi być odpowiednio zabezpieczone. Prawne zabezpieczenia spłaty kredytu mogą być dokonywane w wielu formach. Każda z nich ma swoje specyficzne cechy, które podnoszą lub obniżają ich przydatność dla potrzeb banku. Omówimy teraz dwie najpopularniejsze grupy.
1. zabezpieczenia o charakterze rzeczowym, do których zalicza się:
2. zabezpieczenia o charakterze osobowym, do których zalicza się:
Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent
Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice