×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 260.

Wydrukuj tę stronę
piątek, 01 kwiecień 2016 08:45

Jak radzić sobie z długami?

Nic tak nie odbiera chęci do pracy jak myśl, iż większość Twojego wynagrodzenia powędruje na spłatę długów, które wprowadziły Cie w finansową spiralę.
Zastanawiasz się jak uniknąć takiej sytuacji w swoim życiu? Udzielamy kliku prostych porad. Do najważniejszych należy rozsądne korzystanie z dostępnych usług bankowych, które oferują kartę kredytową, nawet na najniższe kwoty. Bez wątpienia miło jest robić zakupy ze świadomością, iż można choć trochę przekroczyć stan konta, jednak może to być przyczyna późniejszych problemów. W szczególności, gdy nagle zostajemy bez pracy i chcemy szybko załatać dziury finansowe poprzez wykorzystanie limitu. Następnie gdy nie dokonamy spłaty w terminie bank doliczy odsetki, które będą systematycznie rosnąć. W podobne duże długi może wprowadzić kredyt odnawialny, gdy dochodzi do zaburzenia płynności finansowej. Usługa ta polega na obliczeniu indywidualnej zdolności kredytowej i przyznaniu odpowiedniego limitu. Następnie klient w zależności od zużytych zasobów na koncie spłaca ratę wraz z odsetkami. Oczywiście nagłe zużycie przyznanego limitu bez możliwości dokonania później spłaty, będzie powodowało naliczaniem bardzo dużych odsetek.
 
Gdy zaczynają się problemy finansowe, najgorszym posunięciem będzie zaciągnięcie niewielkiego kredytu lub pożyczki na pokrycie bieżących wydatków i kredytów. Kwota do 10 tys. bardzo często nie rozwiąże problemu gdyż rata nie jest odpowiednio zbilansowana dla osoby, która ma problemy z finansami. Bardzo szybko przyjdzie nam spłacać kolejne wysokie raty obwarowane sporymi odsetkami.