Image
Image
Image
czwartek, 31 marzec 2016 08:44

Jak sprawdzić czy pomysł na biznes ma sens bez wydawania ani jednej złotówki?

Zastanawiasz się czy Twój pomysł na biznes jest sensowny i czy warto w niego angażować wszystkie swoje siły oraz czas? Chciałbyś choć trochę wiedzieć czy proponowany produkt, rozwiązanie biznesowe przyniesie przynajmniej w części zamierzony efekt? Na pewno tak, gdyż wiąże się to z nakładem przede wszystkim pieniędzy, które zaoszczędziłeś lub pozyskałeś dzięki kredytowi. Dlatego też, chcesz aby wszystkie Twoje fundusze były jak najtrafniej wykorzystane.
 
Na szczęście istnieje garść bardzo dobrych porad, które możesz przetestować od razu, bez potrzeby wydawania jakichkolwiek funduszy. Zostały one opracowane przez amerykańskiego marketera Pata Flynna, który prawie od 10 lat działa na rynku realizując najrozmaitsze projekty biznesowe.
 
Jego zdaniem, w pierwszym etapie pracy nad biznesem jest dyskutować na ten temat z jak największą ilością osób, gdyż dzięki temu będzie można wyłapać całe mnóstwo luk i zbadać jak otoczenie reaguje na pewne pomysły. Ograniczanie się tylko do swoich wizji, może bardzo zaszkodzić biznesowi w późniejszym jego rozwijaniu. Jak zaznacza, nie ma co obawiać się tego, iż zostanie on skradziony przez postronną osobę. Jest to typowy motyw psychologiczny – autor biznesplanu jest zawsze zaangażowany emocjonalnie w swoje pomysły. Dlatego też, ludzie postronni wysłuchają go nawet z pewną ciekawością, uznaniem jednak nie rzucą swoich utartych dróg czy ścieżek, aby teraz podjąć się realizacji wizji, o której pierwszy raz słyszą.
 
Natomiast dla pomysłodawcy, będzie jak najlepiej odbyć tego typu rozmowy – zbierzesz mnóstwo opinii, które będziesz mógł wykorzystać. Kolejnym powodem dla którego boimy się rozmawiać o swoich planach jest krytyka, w szczególności ta miażdżąca, zniechęcająca. Flynn zaznacza jednak, że umiejętność zmierzenia się z krytyką jest niezwykle ważna dla przedsiębiorcy, który musi nieustannie wychodzić ze swojej strefy komfortu i zmierzać się z przeciwnościami. Dawanie sobie radę z krytyką na tym etapie działania, będzie powolnym przyzwyczajaniem się do tego co będzie dalej.
 
Kolejnym krokiem będzie spisanie wszystkich dodatkowych pomysłów związanych z projektem na małych samoprzylepnych karteczkach, trzymając się zasady, że na każdej jest zamieszczona tylko jedna myśl. Potem należy je wszystkie posegregować, ponownie przemyśleć i odrzucać te najmniej sensowne. W taki oto sposób wyklarują się najbardziej pożyteczne i wartościowe plany ba bazie których będziesz dalej działał.
 
Jak zaznacza Pat Flynn, etap planowania i rozmawiania o projektach jest bardzo ważne. Sam przytacza przykład, gdy utopił w przedsięwzięcie IT 15 000 dolarów. Wspomina on w swojej książce, że nie rozmawiał z osobami postronnymi, kontakt z developerem ograniczył do minimum, co spowodowało otrzymanie mało zadowalającego efektu finalnego.
 
Zbieranie informacji i sensowna analiza jest bardzo ważna, gdyż nikt nie che źle inwestować pieniędzy, które najpierw trzeba było zaoszczędzić czy zdobyć za pomocą zaciągnięcia kredytu.
 
Ponadto właśnie, gdy będziesz miał bardzo dokładnie sprecyzowane plany, o wiele łatwiej specjalistom z Kredyty.pl będzie dobrać dla Ciebie produkt finansowy, który pozwoli jak najlepiej zrealizować marzenia.

Kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, konsolidacyjne, firmowe, rolne, chwilówki, pożyczki, bez bik, ratalne, online, zero procent

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Image